Nu tar vi konferensfikat till en ny nivå!

Premiär för Sångas Bullhus

Bullhuset har nu öppnat – nybakat fika, gott kaffe och något för alla

På Sånga händer det alltid något nytt – och igår slog vi upp dörrarna till vårt nya Bullhus. En plats där doften av nybakade bullar möter gott kaffe, något sött för den fikasugna och lättare alternativ för den som vill fylla på med något lite nyttigare.

Bullhuset är skapat för våra gäster som vill ha något riktigt gott! Här hittar du allt från klassiska kaksorter och nybakade mjuka bakverk till fräscha snacks, kalla drycker och kaffe att ta med eller njuta av på plats.

Med Bullhuset vill vi skapa ännu en varm och levande mötesplats på Sånga – där det moderna lantlivet får ta plats även i de små stunderna. En enkel kopp kaffe blir lite godare nära naturen, och en nybakad bulle smakar helt enkelt bättre med Mälaren runt hörnet.

Fika nära Stockholm – i lugn miljö vid Mälaren

Bara 35 minuter från Stockholm hittar du Sånga på Färingsö – en plats där konferens, weekend och avkoppling möts. Bullhuset blir ett naturligt stopp för både konferensgäster och besökare som vill unna sig en riktigt härlig fika nära Stockholm.

Oavsett om du är sugen på:

  • nybakade mjuka bakverk
  • hembakade klassiska kakor
  • gott kaffe
  • kalla drycker
  • nyttigare mellanmål
  • eller något litet att ta med på promenaden

…så hoppas vi att Bullhuset ska bli en plats man gärna återvänder till.

Välkommen in och upptäck vårt nyaste tillskott på Sånga – mer än en upplevelse.

Liknande inlägg

Calle Glaumann

Vår VD i Retail & Fastighetspodden

Renovering pågår

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev

Erbjudanden, nyheter och mycket annat roligt. Vi lovar att inte höra av oss för ofta.

Genom att klicka på ”skicka” samtycker du till att vi skickar nyhetsbrev via e-post till dig. Du kan när som helst välja att inte längre få våra utskick. Läs mer här om hur vi behandlar dina personuppgifter och vilka övriga rättigheter du har och här finns info om s.k cookies